You are currently viewing W czym może pomóc fizjoterapeuta uroginekologiczny?

W czym może pomóc fizjoterapeuta uroginekologiczny?

Zdrowie intymne kobiet nie powinno być tematem tabu! Ważne jest w związku z tym, aby kobiety miały świadomość tego, że istnieją specjaliści, którzy mogą pomóc im w wielu dolegliwościach.

O kobiece zdrowie intymne zadbać może fizjoterapeuta uroginekologiczny, którego praca polega między innymi na przywróceniu funkcji i normalizacji napięcia mięśni dna miednicy. Z nieprawidłowego ich działania często powstają dolegliwości, o których kobiety wstydzą się mówić, bądź nie zawsze wiedzą, że istnieje terapia, dzięki której problemy te można rozwiązać lub znacznie zredukować.

W naszej przychodni w Brodnicy można umówić się na taką wizytę do mgr Moniki Szagi, która ukończyła fizjoterapię na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pani Monika specjalizuje się w fizjoterapii uroginekologicznej. Jest także instruktorką pilatesu oraz doulą (kobietą, która towarzyszy kobiecie podczas porodu, zapewnia jej wsparcie emocjonalne, a także pomaga łagodzić ból). Prowadzi również zajęcia w szkole rodzenia w Brodnicy na temat połogu. W swoim gabinecie łączy wiedzę z licznych szkoleń z zakresu uroginekologii, prowadzenia zajęć pilates, doświadczeń w byciu doulą oraz mamą.

Na wizytę do pani Moniki można zgłosić się z takimi dolegliwościami, jak:

✔ przygotowanie do porodu,
✔ kontrolna wizyta popołogowa,
✔ rozejście mięśnia prostego brzucha,
✔ dolegliwości bólowe w ciąży,
✔ blizny poporodowe – po cesarskim cięciu, po epizjotomii,
✔ nietrzymanie moczu (WNM, mieszane, OAB),
✔ obniżenia narządów miednicy mniejszej,
✔ bolesne miesiączkowanie,
✔ ból podczas współżycia (dyspareunia),
✔ zaburzenia napięcia mięśni dna miednicy (vaginizm, vestibulodynia, vulvodynia),
✔ przewlekłe bóle miednicy i kręgosłupa (endometrioza, coccygodynia),
✔ zaparcia nawykowe,
✔ przygotowanie do zabiegów ginekologicznych, uroginekologicznych,
✔ terapia po operacjach ginekologicznych.

Na wizytę do fizjoterapeutki uroginekologicznej rejestrować można się pod numerem telefonu: 888 635 202. Termin można zarezerwować również wchodząc na stronę https://fizjoterapia-kobieca-brodnica.com, klikając „UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ”.

Zapraszamy!