You are currently viewing Podsumowanie Plebiscytu Medycznego Hipokrates

Podsumowanie Plebiscytu Medycznego Hipokrates

Za nami ostatni etap głosowania w prestiżowym Plebiscycie Medycznym Hipokrates, który powrócił w tym roku po przerwie wymuszonej pandemią koronawirusa. W ramach plebiscytu wybierano pracowników roku ochrony zdrowia w kilku kategoriach, takich jak: Lekarz Rodzinny i POZ Roku, Pediatra Roku, Pielęgniarka Roku czy Przychodnia/Gabinet Roku. Miło nam poinformować, że nasze przychodnie, a także lekarze w nich pracujący, uplasowali się w rankingu na wysokich pozycjach!

Plebiscyt, którego patronem jest Narodowy Fundusz Zdrowia, podzielony został na trzy etapy – zdobywca największej liczby głosów w danej kategorii, kwalifikował się do kolejnego etapu plebiscytu. Najpierw tytuły przyznawano w każdym mieście i powiecie, później na szczeblach wojewódzkich, a na końcu podczas etapu ogólnopolskiego. Kandydatów do nagród nominowali, a następnie głosowali na nich w poszczególnych etapach, ich pacjenci i sympatycy.

Już od samego początku plebiscytu mogliśmy cieszyć się dużym uznaniem pacjentów! W powiatowym etapie plebiscytu, w kategorii Przychodnia/Gabinet Roku, nasze przychodnie w Nowym Mieście Lubawskim i w Brodnicy, uplasowały się na pierwszym miejscu pod względem liczby głosów w powiecie nowomiejskim oraz brodnickim, awansując tym samym do etapu wojewódzkiego. Podobna sytuacja miała miejsce w kategorii Lekarz Rodzinny i POZ Roku oraz Pediatra Roku w powiecie nowomiejskim. W pierwszej z tych kategorii do kolejnego etapu awansowała doktor Anna Sipak-Olszewska, a w drugiej doktor Jerzy Empel. Warto wspomnieć, że na tym etapie plebiscytu, wysokie pozycje uzyskały także nasze pielęgniarki!

Na szczeblu wojewódzkim nasi pacjenci również nas nie zawiedli! W województwie kujawsko-pomorskim nasza przychodnia w Brodnicy uplasowała się na trzeciej pozycji. W województwie warmińsko-mazurskim zwycięzcami swoich kategorii zostali z kolei wspomniani wyżej lekarze, a także placówka w Nowym Mieście Lubawskim, uzyskując tym samym awans do etapu ogólnopolskiego.

W etapie ogólnopolskim nasi lekarze i przychodnia również zajęli wysokie miejsca w rankingu. Doktor Anna Sipak-Olszewska, w kategorii Lekarz Rodzinny i POZ Roku, uplasowała się na ósmej pozycji, a doktor Jerzy Empel, w kategorii Pediatra Roku, zajął szóste miejsce. Trzecie miejsce, a więc miejsce na podium, w kategorii Przychodnia/Gabinet Roku, zajęła z kolei nasza placówka w Nowym Mieście Lubawskim!

Laureaci końcowego etapu odbiorą nagrody podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu, która odbędzie 2 grudnia w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie. Główne nagrody będzie wręczać Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Poza wyróżnieniami dla laureatów plebiscytu, zostanie także wręczona specjalna nagroda, którą przyzna kapituła, powołana przez ministra zdrowia.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim pacjentom i sympatykom Anmedu za oddane w plebiscycie głosy, które pozwoliły nam na zajęcie wysokich miejsc w poszczególnych etapach. To dla nas ogromne wyróżnienie! Dziękujemy za tak okazane zaufanie, które jest zwieńczeniem często trudnej i wymagającej pracy. Daje nam to motywację do dalszego działania!