You are currently viewing Czym zajmuje się dietetyk kliniczny?

Czym zajmuje się dietetyk kliniczny?

W naszej przychodni w Brodnicy znajduje się kilka poradni specjalistycznych. Można udać się na wizytę nie tylko do ortopedy, fizjoterapeutów czy fizjoterapeutki uroginekologicznej, ale także do dietetyka klinicznego. W jakich dolegliwościach może pomóc taki specjalista?

Dietetyk kliniczny specjalizuje się nie tylko w zdrowym żywieniu i zwalczaniu otyłości. Zajmuje się także sposobem żywienia osób przechodzących jakąś chorobę, dopasowując dietę do stanu zdrowia swoich pacjentów. To specjalista, który posiada szeroką wiedzę na temat wielu chorób, których leczenie może wymagać zmiany nawyków żywieniowych. Wie, jak należy podejść do żywienia w chorobie, aby zatrzymać jej rozwój i pomóc wrócić pacjentom do pełnego zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

W Brodnicy, w ramach wizyt prywatnych, można skorzystać z porady dietetyczki klinicznej Dominiki Tuory-Szost, która jest absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pani Dominika bazuje na aktualnej wiedzy żywieniowej, na podstawie której komponuje zdrowe, a zarazem proste jadłospisy, dostosowane do potrzeb pacjenta. Jest nie tylko dietetyczką i pasjonatką zdrowego stylu życia, ale także instruktorką fitness.

W zakresie jej usług odnaleźć można:
tworzenie indywidualnych planów żywieniowych w oparciu o wywiad żywieniowo-medyczny, preferencje żywieniowe i wyniki badań,
analizę składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej wraz z omówieniem wyników,
udzielanie porad żywieniowych, wsparcie i motywację.

Prowadzi dietoterapię przy takich dolegliwościach, jak:
• nadwaga i otyłość,
• insulinooporność oraz cukrzyca typu 1 i 2,
• choroby tarczycy,
• alergie i nietolerancje pokarmowe,
• zaburzenia lipidowe i nadciśnienie tętnicze,
• choroby o podłożu autoimmunologicznym.

Ponadto, pani Dominika pomaga także kobietom będącym w ciąży czy karmiącym piersią.

Na wizytę do dietetyczki klinicznej rejestrować można się telefonicznie bądź osobiście w godzinach otwarcia przychodni.

Zapraszamy!